Jak rozdělujeme peníze

Můj poslední článek byl informační ohledně otevření nového charitního obchůdku PROONKO na Benešově ulici. Dnes se o nás ví už široko daleko. A to mě samozřejmě velice těší.
Často se dám se zákazníky do řeči, a protože jsem díky této zpětné vazbě zjistila poměrně důležitou informaci, rozhodla jsem se napsat tento článek.
Peníze, které se z prodeje vrací nadačnímu fondu PROONKO jsou připraveny pro vás, pro běžné občany, kteří spadají do schválené cílové skupiny krajským úřadem. Nikoliv pro žádné organizace a podobně.
Tímto vás tedy oslovuji, milý spoluobčané,… pokud máte ve svém okolí onkologicky nemocného člověka, nebo víte, že by třída vašeho dítěte potřebovala nějakou školní pomůcku (výukový program, výtvarné pomůcky…), ať neváhají přijít. Rádi přispějeme buď celou částkou, nebo alespoň příspěvkem, pokud by se jednalo o větší obnos. Vše je na domluvě. A teď jedna důležitá věc. Nemám ráda nic složitého a pokud to jen jde, snažím se najít tu nejjednodušší cestu. Tím chci říci, že se nejedná o žádný náročný a zdlouhavý proces. Uvedu příklad. Pan Novák přijde k nám do obchodu, podepíšeme spolu jednoduchou darovací smlouvu o 2 listech. Do 3 pracovních dnů obdrží na účet peníze a následně nám pošle fotku s pořízenou parukou. Namátkově může být kontaktován od krajského úřadu rychlým telefoním dotazem, zda od nás peníze opravdu obdržel. To je opravdu, co se týče formalit vše.
V obchodě pak bude umístěna nástěnka s fotografiemi,které od obdarovaných uvítáme. Díky tomu zákazníci uvidí, kam jejich utracené peníze přišly.
Ps: a na závěr abych nezapomněla…. třetím subjektem, kterému pomáháme je Domov pro seniory nad vlakovou zastávkou. V současnosti jednáme, jaké konkrétní výrobky z lékárny seniorům nakoupíme.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.